Pohár starosty města Oldřichova v Hájích (liberecky.denik.cz)

Ve Smržovce se jelo na kolečkových saních o poháry starostů

VETERÁN. František Halíř opět změřil síly s reprezentanty.
VETERÁN. František Halíř opět změřil síly s reprezentanty. Autor: archiv

 

5.9.2013 13:42

Liberec -Dva závody se odjely na sáňkařské dráze ve Smržovce. Nejprve se na ní v mezinárodním závodě O pohár starosty Oldřichova představila žákovská kategorie a pak O pohár starosty Smržovky juniorská kategorie s dospělými.

Pořadí staršího žactva: 1. Majchrak (Čadca), 2. Tomáš Šlouf (Oldřichov), 3. Homolka, 4. Čežík (oba Ústí n. L.) 1. Cipriánová, 2. Mizerová, 3. Maršíková (všechny Smržovka), 4. Nikola Novotná (Oldřichov). Mladší žactvo: 1. Čička (Čadca), 2. Jaroš, 3. Prajzler (oba Smržovka) 1. Hudská, 2. Trojanová (obě Jistebsko), 3. Čežíková (Ústí n. L.), 4. Vejdělková (Smržovka).

Junioři a dospělí odjeli celou trať o délce 1100 metrů a časy byly kolem jedné minuty. Celkem se jely čtyři finálové jízdy a saně se tradičně losovaly, aby nikdo neměl výhodu. Závodu se zúčastnili i reprezentanti. Zabodoval i 65letý nezmar František Halíř na 6. místě, který pak převzal ocenění pro nejstaršího závodníka.

Pořadí: 1. Radek Říha (Dukla Liberec), 2. Lukáš Brož (Dukla Praha), 3. Luboš Jíra (Klášterec), 4. Antonín Brož (Dukla Praha), 5. Miroslav Kudrna (Jistebsko), 6. František Halíř (Dukla Liberec. Ženy: Martina Lukešová (Smržovka). Junioři: 1. Michal Nietche 1. Tereza Nisková (oba Smržovka).

Na 6.8. září se do Smržovky připravuje Mistrovství republiky v jízdě na kolečkových saních, a to pro kategorie žactva, juniorů a dospělých. Účast bude ke stovce závodníků, kterou zpestří českáreprezentace, Slováci, Němci a Poláci.

Sáňkařští veteráni trenéři (Jindřich Zeman, Stanislav Ptáčník a František Halíř) budou dělat podporu při zajištění velkého finálového závodu OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) na Strahově.

Autor: Miloslav Cihlář